Opanuj Swój Umysł i Zmień Swoje Życie

Lepsze życie w 10 krokach

Rozwój osobisty to droga, która może trwać do końca naszego życia. To w jakim momencie zaczynamy podążać tą ścieżką zależy tylko od nas samych. Każdego dnia do naszego życia trafiają „pozornie przypadkowe” osoby, sytuacje i zdarzenia, które mogą nas określić, zniszczyć albo wzmocnić. To od nas zależy w jaki sposób podejdziemy do danej sytuacji.

Droga rozwoju osobistego, mentalnego, fizycznego czy duchowego, często bywa kręta i wiele razy możemy natrafić na przeszkody, które pozornie mogą wydać się nie do przejścia.

Należy pamiętać, że to tylko iluzja. Nic nie trwa wiecznie i nie dzieje się bez przyczyny. Jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana. Nieustanie podnosząc nasz poziom adaptacji i chęć uczenia się, jesteśmy w stanie rozwijać się szybciej i sprawniej. Dzięki temu możemy pokonywać ewentualne zakręty na naszej drodze do sukcesu.

Przygotowałem dla was 10 kroków, które pomogły mi wile razy i w dalszym ciągu wspierają w systematycznym rozwoju duchowym, umysłowym i fizycznym.

Jesteście gotowi? Zaczynamy!

1.Bądź unikalny

Zadaj sobie pytanie: Co sprawia, że czujesz się wyjątkowo?

Każdy z nas jest inny, wszyscy mamy inne doświadczenia, zainteresowania, poglądy, wierzenia. Co wpływa na fakt, że każdy z nas posiada swoją własną wersje rzeczywistości.

Staramy się często kopiować innych. Świat komercyjny pokazuje nam gotowe rozwiązania na każdym kroku. Tylko przez to zapominamy o tym co tak na prawdę wyróżnia nas z naszego otoczenia.

Najczęściej czując się samotni wchodzimy w relacje, nawiązujemy znajomości, które są dla nas krzywdzące w dłuższej perspektywie. Potem przez długi czas staramy się stanąć na nogi i w większości przypadków ładujemy się w kolejną relację z tymi samymi wartościami i koło się zamyka.

Zapominamy o tym, że powtarzając to co robią inni, możemy liczyć ewentualnie na te same rezultaty. Sami nie zadajemy sobie sprawy, ilu rzeczy nie wiemy jeszcze o nas samych.

Dopiero w procesie transformacji, czyli zmian zauważymy niewykorzystany potencjał, który może zostać użyty do kreacji lepszej przyszłości. Dbajmy o rozwój swoich pasji, wykorzystajmy nasze naturalne talenty. To dzięki nim jesteśmy w stanie tworzyć, wzrastać i czuć spełnienie na każdym etapie naszego życia.

2. Bądź miłością

Kiedy pokochasz samego siebie, pokocha Cię świat. To takie prosto, ale w dalszym ciągu tak wiele osób ma z tym problem. Zapominamy o tym, że miłość jest w nas.

„NIKT nie jest w stanie dać nam miłości jeśli sami siebie nie pokochamy.”

Cywilizacyjnie mamy tendencje do szukania szczęścia na zewnątrz. Zapominamy o tym, że przychodząc na ten świat jesteśmy czystą miłością, ideałem, wszystko jest już w nas. Ten stan świadomości, nie znika z czasem, po prostu przestajemy go używać.

Im częściej praktykujemy bezwarunkową miłość do samych siebie, tym łatwiej przychodzi nam okazywanie uczyć innym. Dzięki czemu możemy dzielić się cudownymi chwilami i budować niesamowite wspomnienia.

Rozmawiajmy z innymi, dzielmy się pozytywną energią, uczmy się od siebie nawzajem. To sprawi, że nasz świat stanie się dużo bardziej przyjaznym miejscem dla wszystkich.

3. Bądź szczery

Najlepsze co mogę zrobić dla siebie i dla świata to być autentycznym sobą.

To takie proste, ale jak ogólnie wiadomo w praktyce rożnie to bywa.

Ludzie globalnie uwielbiają okłamywać samych siebie. Prosty przykład:

Chcę skończyć z negatywnymi nawykami!

ALE… Dziś mam słaby dzień, więc zacznę od jutra.

Żyją w iluzji, wmawiając sobie, że stanie się cud.

Jako społeczeństwo mamy tendencje do obwiniania innych za swoje słabe samopoczucie. Czuje się źle, bo oni mnie obgadują, oceniają itp. To kłamstwo, brak szczerości, względem samego siebie.

Nie mamy wpływu co ludzie o nas myślą czy co mówią za naszymi plecami.

Mając świadomość, że nasze odczucia kreowane są przez nasze myśli, możemy wybrać czy skupiamy się na negatywach i czujemy się źle. Czy wybieramy szczerość, a tym samym świadomie zaczynamy tworzyć stan, w którym czujemy się silni, niezależni, pewni siebie, zmotywowani, szczęśliwi i kochani.

Będą szczerym sam przed samym sobą będziesz w stanie budować lepsze i bardziej wartościowe relacje w swoim życiu.

4. Bądź wdzięczny

Wdzięczność to jedna z najbardziej wartościowych i szlachetnych cech człowieka.

Kiedy staramy się poświęcać więcej uwagi, czasu na drobne rzeczy w naszym życiu, możemy zauważyć piękno skrywane w detalach. Małe gesty życzliwości, uprzejmości względem drugiego człowieka są tak na prawdę wielkim ukłonem w stronę nas samych.

Kiedy odczuwamy wdzięczność zaczynamy podnosić naszą wibrację, dzięki której możemy świecić jak światło latarni i tym samym być drogowskazem, inspiracją dla innych. Gdy przestajemy się oceniać, obwiniać, możemy doceniamy to co już jest w naszym życiu. Najczęściej ludzie skupiają się na nadmiernej analizie, która często odsuwa nas od pięknych uczuć skrywanych we wnętrzach naszych serc.

Praktykuj wdzięczność rano i wieczorem poprzez krótką afirmację a zobacz jak życie zaczyna się zmieniać na Twoich oczach.

5. Bądź piękny

Choćbyście cały świat przemierzyli w poszukiwaniu piękna nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie.

Często nasze wewnętrzne piękno jest blokowane przez programy podświadomości. Wmawiamy sobie, że do bycia szczęśliwym człowiekiem potrzebuje lepszego ciała, smukłej sylwetki, drogich ciuchów, wystawnego życia.

Zapominamy, że akceptując siebie na każdym etapie naszego rozwoju, doceniamy i wyrażamy wdzięczność za to co już nam się udało osiągnąć. Bez ocen i wymagań.

Błędy i pomyłki są piękne kiedy czerpiemy z nich naukę na przyszłość. Dzięki temu wzrastamy silniejsi.

Akceptując samych siebie, ze wszystkimi niedoskonałościami wyrażamy chęć zmiany. Wtedy otaczający nas świat odpowiada na nasze myśli i zaczynamy wewnętrzną transformację, która z czasem staje się zmianą zewnętrzną. Przez co przybliżamy się do realizacji naszych marzeń i planów.

6. Bądź ruchem

Nasze ciała to żywe organizmy, który potrzebują ruchu do potrzymania funkcji życiowych na odpowiednim poziomie.

Wewnątrz nas wszystko jest w ruchu, krew, limfa, powietrze, impulsy elektromagnetyczne przepływające przez system neuronów i komórek w mózgu. Komórki w naszych ciałach są w ciągłym ruchu, nawet jeśli nie widać tego gołym okiem.

Dlatego tak ważnym elementem wpływając na ogólne dobre samopoczucie i właściwy stan zdrowia jest ruch.

Wystarczy zwykły spacer, żeby poczuć się lepiej. Kiedy nasze ciała są systematycznie w ruchu, wszystkie organy pracują wydajniej. Dzięki czemu czujemy się pełni energii i szczęśliwi.

7. Bądź rozwojem

Dzięki pracy nad własnymi nawykami jesteśmy w stanie osiągać cele, które kiedyś wydawały się być trudne i niemożliwe do realizacji.

Najlepszym sposobem na zamianę starego nawyku jest integracja nowego.

W życiu najwięcej satysfakcji płynie z manifestacji nowych wyzwań. Dostrzegamy to w momencie, kiedy przestajemy się oglądać za siebie. Kiedy zapominamy o przeszłości i jedyne co się liczy to następny krok w przyszłość. Wydaje się to być przygodą bez końca, gdzie idealny scenariusz zdarzeń tylko czeka na to, aby mógł wejść w życie.

Dlatego kierując nasze myśli, czyny i emocje w kierunku przyszłości zaczynamy rozwijać się dużo efektywniej i wydajniej. Stare schematy przestają istnieć, bo z czasem są zapisywane przez nowe doświadczenia, emocje i świadome wybory.

8. Bądź zabawny

Dorastając gdzieś po drodze zatracamy się w pędzie za pieniędzmi, sławą, znajomościami. Zakładamy maski, zaczynamy udawać, zapominamy o tym, że życie może być przygodą.

Otwieramy się na nowe doświadczenia tylko w momencie, kiedy czujemy się komfortowo.

Nigdy nie podejmujmy decyzji, szczególnie tych związanych ze zmianami w naszym życiu w momencie kiedy czujemy się zagrożeni.

Jeśli na chwilkę zapomnimy o tym kim jesteśmy, skąd pochodzimy i skupimy się bardziej na byciu obecnymi, zabawa okaże się być dla nas czymś bardzo naturalnym. Jako dzieci używaliśmy ciekawości, kreacji i obserwacji do rozwijania swoich wrodzonych talentów. Często jako osoby dorosłe zapominamy o tym, że zabawa wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest czymś naturalnym, cudownym, nasze ciało zaczyna się budzić do życia w nowych wymiarach. Wypełnione hormonami szczęścia i energią stajemy się częścią tego cudownego świata, zamiast zakładnikami własnego ego.

To nie wypada.” „Jestem na to za stary.” „Co ludzie sobie pomyślą?

Odpuść sobie wewnętrzną krytyk, puść wodzę fantazji i poczuj radość życia płynącą z wyrażania siebie podczas zabawy we wszystkich możliwych wymiarach.

9. Bądź wyrozumiały

Nauczmy się wybaczać.

Wszyscy popełniamy błędy i to tylko od nas samych zależy czy jesteśmy w stanie zauważyć te utarte schematy, wyciągnąć z nich potrzebną naukę i iść dalej na drodze do swoich marzeń. Czy też wolimy się obwiniać lub oskarżać innych za nasze niepowodzenia.

Kiedy zrozumiemy, że ludzie w naszym życiu są tylko naszymi lustrami, które dobitnie pokazują nam nasze słabości, nie przerobione żale i programy przekazywane nam społecznie. Odkryjemy, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki i zawsze było.

Pamiętajmy o tym, że za każdym ludzkim czynem stoi dobra intencja. Tak został zaprojektowany nasz umysł, aby dawać możliwe najlepsze wyniki bazując na informacjach, które posiada.

Kiedy to zrozumiemy nasze życie zaczyna nabierać innego wymiaru.

10. Bądź odważny

Odwaga to cecha charakterystyczna ludzi sukcesu. Bez tego nigdy nie opuścimy naszej strefy komfortu.

To pierwszy krok na drodze w nieznane, to tak cudowna i wspaniała cecha. Wiele decyzji w naszych życiach wymaga od nas otwarcia się na nowe możliwości, potrzebujemy zapomnieć o tym co znamy i poczuć chęć odkrywania.

Im częściej praktykujemy naukę nowych rzeczy tym łatwiej przychodzi nam adaptacja do nowych okoliczności, znajomości, wydarzeń. Stajem się bardziej kompletni, wszechstronni i spójni z idea wszechświata.

Zamiana to rzecz naturalna, odrobina odwagi pomoże nam w poszerzaniu naszej perspektywy i w doskonaleniu się w byciu jeszcze lepszą wersją samego siebie.

Podsumowanie

Obserwując zmieniający się świat staramy się być częścią tych przemian, albo wybieramy iluzoryczny bezpieczeństwo w klatce naszego ego.

Wielu z nas niezależnie od miejsca w jakim się znajduje i ile ma doświadczeń czy rzeczy materialnych, marzy o lepszym, większym, ciekawszym życiu. Często zapominając o tym co już mamy.

Jesteśmy na tym świecie, aby doświadczać, odkrywać, rozwijać się, wzrastać i wspierać się.

Im bardziej pozwalamy sobie na prowadzenie serca, odsuwając tym samym logiczne myślenie płynące z umysłu. Zapominamy o analizowaniu, kalkulowaniu i świadomie przechodzimy w stan kreacji, odkrywania samego siebie i tworzenia rzeczywistości w duchu harmonii i współpracy.

Pozwalając sobie na decyzje płynące z serca każdego dnia możemy dostroić się jeszcze lepiej do energii płynącej przez centra naszych ciał i odczuwać więcej przyjemności, szczęścia, miłości, obfitości, czy też wewnętrznego spokoju, który od zawsze w nas był.

Zdarza się, że często mózg się gubi w procesie transformacji.

Nie mamy pojęcia dlaczego coś się wydarza w naszym życiu. Ufając swojej intuicji i obserwując zmiany zachodzące w okół, uczymy się powoli przyzwyczajać do zwrotów akcji i świadomie zaczynamy kreować cel naszej podróży. Tym samym pozwalając sercu wybrać drogę i sposób w jaki doprowadzi nas do realizacji naszych marzeń i celów życiowych.

Pamiętajcie o tym, że zawsze możecie na mnie liczyć i z chęcią odpisuje na wasze zapytania Kontakt 🙂

Życzę Wam cudownej transformacji życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *