Opanuj Swój Umysł i Zmień Swoje Życie

7 najlepszych specjalistów w dziedzinie Coachingu w Polsce

Gdy zaczynałem swoje przygody z rozwojem osobistym, uczyłem się głównie od zagranicznych mówców motywacyjnych i trenerów.

Minęło trochę czasu zanim odkryłem, że na polskim rynku jest równie dużo wybitnych ludzi, którzy robią cudowne rzeczy oraz dzielą się swoją wiedzą i inspiracją z innymi.

Poniżej znajduje się lista mojej ulubionej siódemki najlepszych specjalistów w dziedzinie coachingu w Polsce.

Od każdej z tych osób wiele się nauczyłem i zachęcam do zapoznania się z ich działalnością. Lista jest ułożona w kolejności alfabetycznej.

1.

Założyciel Instytutu Kognitywistyki, wykładowca kognitywny, superwizor, master coach, mentor. Twórca programu coachingowego European Quality Award akredytowanego przez European Mentoring and Coaching Council realizowanego w Bennewicz Instytut Kognitywistyki.

Twórca programu mentoringowego kształcącego zawodowych mentorów zgodnie z kodem etycznym EMCC. Coach superwizor akredytowany przez Izbę Coachingu.

Prowadził zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, na Uniwersytecie Warszawskim, na Akademii Leona Koźmińskiego, w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie i wielu innych uczelniach polskich.

W latach 2009 – 2012 był prezesem EMCC Poland (European Mentoring and Coaching Council). Posiada 20 letnie doświadczenie w branży szkoleń skierowanych do biznesu oraz 30 letnie doświadczenie w pracy z ludźmi w różnych nurtach terapii i rozwoju osobistego.

Osobiście: Jest dla mnie inspiracją w prowadzeniu bloga. Bardzo podoba mi się sposób w jaki pisze i dzieli się swoją wiedzą. Zachęcam was do sprawdzenia: www.bennewicz.pl

2.

Doktor Mateusz Grzesiak to psycholog, międzynarodowy trener i konsultant mający 17-letnie doświadczenie w branży szkoleniowej i wykładający w 7 językach. Ukończył studia magisterskie z prawa i psychologii, jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu.

Obecnie robi doktorat z psychologii na University of Southern California i doktorat z pedagogiki w Akademii WSB. Jest autorem 14 bestsellerowych książek z zakresu psychologii rozwoju. Uczestniczył w licznych konferencjach jako mówca motywacyjny, występując u boku Roberta Cialdiniego, Briana Tracy’ego, Tony’ego Robbinsa czy Randy’ego Gage’a. Spędził 20 100 godzin ucząc innych.

Jest autorem Mixed Mental Arts – zintegrowanego modelu umiejętności miękkich, który można zastosować w 5 obszarach życia zawodowego i osobistego: marketingu, samorealizacji, zarządzaniu, relacjach i duchowości.

Jego motto brzmi: „Stwórz życie, w którym jesteś najlepszą wersją siebie, masz czego pragniesz, pomagasz innym i zmieniasz świat”.

Osobiście: Uważam go za świetnego mówcę motywacyjnego, bardzo cenię jego wiedzę praktyczną. Szczerze podziwiam go za umiejętności lingwistyczne i znajomość aż 7 języków. Zachęcam was do odwiedzenia jego kanału na YouTube, gdzie możecie znaleźć mnóstwo wartościowych informacji.

3.

Jest właścicielem ogólnopolskiej Szkoły Coachingu Lilianna Kupaj, prezesem zarządu i fundatorką Fundacji Świadomego Rozwoju Edukacji. Autorką i trenerem programu Szkoły Coachingu opartej na modelu coachingu wielopoziomowego Roberta Diltsa.

Specjalizuję się w coachingu: life, biznes i edukacyjnym. Jest akredytowanym coachem ICI, pracuje też jako mentor, trener, wykładowca akademicki. Należy do międzynarodowego stowarzyszenia ICI oraz polskiego – Izby Coachingu. Zapoczątkowała w Polsce nurt coachingu edukacyjnego.

Jest autorką książek: „Twój Podręczny Mentor”, „Coaching przy kuchennym stole” oraz współautorką książki „Kompetencje coachingowe nauczycieli. Jak rozwijać potencjał ucznia w szkole”, „Kompetencje trenerskie w pracy nauczyciela. Jak zmotywować ucznia do nauki”.

W 2012 roku została nominowana na Ambasadorkę Przedsiębiorczości Kobiet. W 2015 roku została uhonorowana tytułem Kreator Kompetencji Społecznych.

Znalazła się w prestiżowym gronie najlepszych Coachów i Trenerów polskich w „Leksykonie coachów, trenerów, mówców polskich” wydanym przez Wydawnictwo GALL w 2015 roku.

Od 10 lat jest kobietą przedsiębiorczą, kobietą biznesu, akredytowanym i międzynarodowym Trenerem i Coachem.

Jej pasją jest wspieranie klientów w ich drodze odkrywania własnego potencjału i talentów. Najważniejsze wartości w jej życiu to miłość i wiara w drugiego człowieka. Kiedy nie pracuję z ludźmi, spędza czas na pisaniu książek. Często przebywa w lesie, aby połączyć się z naturą. Czerpię siłę ze świata przyrody.

Osobiście: Uwielbiam jej podejście do pracy nad rozwojem osobistym. Metody, które stosuje zagościły na stałe w moim harmonogramie dnia. Polecam wam odwiedzić jej stronę internetową Szkoła Coachingu Lilianna Kupaj.

4.

Specjalista w dziedzinie terapii IFS, założyciel Life Architect i Fundacji Świadoma Edukacja, edukator i autor książki „Insight. Droga do mentalnej dojrzałości”. Autor bloga skupiający się na tematyce wiązanej z psychologią, edukacją i rozwojem osobistym.

Piszę o sobie: „Kierowany głęboką miłością do życia, ludzi i naszej planety, pomagam zmienić oblicze edukacji i terapii na świecie, aby zadbać o lepszą przyszłość ludzkości.”

Podczas pracy nad swoim blogiem stara się odpowiedzieć na pytanie: „Jak mogę pomóc ludziom lepiej sobie radzić z emocjonalnymi trudnościami tak, aby mogli żyć pełniejszym i bardziej satysfakcjonującym życiem?”.

Michał uważa, że gruntowne zmiany w świecie terapii pozwolą nam leczyć dusze i psychiki tych, którzy czują się skrzywdzeni i którzy krzywdzą innych. Dzięki zmianom w edukacji i kulturze wychowywania dzieci, będziemy świadkami pojawienia się pokoleń ludzi o otwartych sercach pełnych empatii i współczucia do matki natury i innych ludzi.

Osobiście: Popieram jego podejście do systemu edukacyjnego na świecie i zgadzam się z nim w 100%, potrzebujemy zmiany na lepsze. Ludzie zasługują na lepsze życie pełne miłości, świadomości i szczęścia. Jest dla mnie wielką inspiracją. Serdecznie polecam wam jego książkę: „Insight. Droga do mentalnej dojrzałości”. Zapraszam was do odwiedzenia jego bloga: michałpasterki.pl

5.

Autorka motta:

„Myśl na odwrót, działaj na opak, odkryj nieznane.”

Kobieta pełna energii oddana wizji tworzenia wspierającej się społeczności SpecBabek. Wierzy, że tam gdzie jest wola, tam znajdzie się droga.

Pisze książki, biega i pływa, prowadzi motywacyjny kanał na Youtubie „SpecBabka”. Zawodowo trener rozwoju osobistego i coach, autorka książek: „SpecBabka. Obudź w sobie kobiecą moc” oraz „FitMIND. Odchudzanie bez diet”. Wykładowca Collegium Civitas, a także była oficer Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji.

Przez lata pracowała w służbach mundurowych, szkoląc się w najlepszych placówkach w Polsce i za granicą.

Od kilku lat prowadzi własną działalność szkoleniową jako trener, coach i mówca motywacyjny. Specjalizuje się w psychologii sukcesu, biznesu i wystąpieniach publicznych.

W swoich szkoleniach często wykorzystuje muzykę, obrazy i storytelling. Jej ogromna wiedza i umiejętności psychologiczne pozwalają na wchodzenie w partnerskie relacje z ludźmi.

Osobiście: Jestem pełen podziwu dla jej transformacji z roli policjantki do influencerki. Uwielbiam, że często w swoich wystąpieniach używa elementu muzyki co pozwala uczestnikowi na żywe doświadczenie i głębsze doznania. Polecam wam gorąco sprawdzenie jej strony SpecBabka oraz odwiedzenia jej profilu na Facebooku.

6.

Autorka motta:

„Nie jesteś problemem do naprawienia, jesteś cudem do odkrycia”.

Pisze o sobie: „Jestem przyjaciółką w drodze zwanej ODKRYWANIEM.

Pomagam tym, którzy są na to otwarci, przypomnieć sobie, że jesteśmy cudem do odkrycia a nie problemem do naprawienia.

Moja autorska metoda o nazwie „ODKRYWANIE” ma na celu pomóc Ci ukochać siebie zawsze i iść przez życie doświadczając, ucząc się, rozwijając, przejawiając, zawsze poprzez odkrywanie a nie naprawianie.”

Ewelina ma wiele sposobów na pracę z ludźmi a jej ukochaną metodą są historie.

Nie tylko dlatego, że kocha je opowiadać, ale również dlatego, że historie mają w sobie ogromną moc. Łączą ludzi na wielu poziomach, przedzierają się przez nasz umysł i lądują prosto w sercu dzięki czemu zostają w naszej pamięci na zawsze. 

Osobiście: Cenie ogromnie sposób w jaki przekazuje wiedzę 🙂 Cudownie słucha mi się jej historii. Potrafi bardzo dobrze operować metaforami, przez co słuchanie jej nagrań i wystąpień jest bardzo wciągające, niczym dobra książka czy film. Gorąco polecam odwiedzić jej profil na Facebooku.

7.

Autor motta:

“Zawsze i wszędzie możesz wszytko!”.

Od blisko 10 lat inspiruje uczestników swoich szkoleń a jego stylu, potężnej wiedzy, humoru i dosadnej lingwistyki doświadczyło już dziesiątki tysięcy ludzi biorących udział w prowadzonych przez niego szkoleniach.

Kursy prowadzone przez Michała już od dawna przestały być zwyczajnymi “szkoleniami”. Porównywane są do czegoś z pogranicza sztuki, teatru, kabaretu i filmu. Ciągle szukamy właściwej definicji na eventy, które prowadzi Michał. Jego wystąpienia nie pasują do niczego, co możesz już znać ze swojego życia.

Rozpoczynając swoją przygodę w świecie rozwoju osobistego miał dosłownie ZERO pieniędzy, a jego życie prywatne legło w gruzach.

Od tego momentu przez ostatnie 14 lat buduje wielomilionowy biznes. Ciągle regularnie w niego inwestując. Prywatnie zbudował idealny związek i wspaniałą rodzinę!

Dokonał tego w mieście, w którym wg “ekspertów” nie dało się w ogóle stworzyć tego typu biznesu. Dzisiaj na jego szkolenia przyjeżdżają klienci nie tylko z całego kraju i świata. Jednogłośnie twierdząc, że nie spotkali się z takim przeżyciem nigdzie indziej.

Osobiście: Uwielbiam jego wyszukane poczucie humoru oraz nieszablonowe podejście do rozwoju osobistego. Sposób motywacji jaki prezentuje w swoich filmach i nagraniach nie da się porównać do żadnego innego coacha. „Bezpośredni, szczery do bólu, że aż przeźroczysty”.

Gorąco polecam wam sprawdzenie jego dziennika behawioralnego oraz odwiedzenie jego platformy VOD WayUp.

Oto moja 7 najlepszych specjalistów w dziedzinie coaching w Polsce.

A kto znalazłby się na Twojej liście?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *